Môj komentár napísaný na FB 26.02.2021

Už dávnejšie som videl besedu a dokument, kde sa účastníci besedy udivovali nad tým, prečo sa občania Nemecka na začiatku 20-teho storočia nechali celkom dobrovoľne merať, testovať, nechali si odoberať krv na výskum… bolo to naozaj veľa lekárskych vyšetrení a úkonov, aby ich potom vyhlásili za Árijskú rasu. Hlavne manželské páry po svadbe išli na tieto testy celkom prirodzene. Ani ja som tomu nerozumel. Potom znalec tohto obdobia všetkým vysvetlil, aké výhody mal manželský pár, ale aj jednotlivec ak mal preukaz Árijca. Pamätám si len niečo – lepšia možnosť pôžičky, menší úrok, zvýhodnenie v štátnom zamestnaní ako aj v armáde a polícii, lepšia práca na železnici, lepšia podpora viacdetných rodín, nárok na zotavovacie dovolenky v štátnom zariadení za lepšiu cenu… pamätám, že čítal tie výhody skutočne dlho. Po tomto vyjasnení som aj ja rozumel prečo a pozrel som sa do zrkadla, či aj ja nemám Árijské črty. Ak by to ešte platilo, oplatilo by sa mi strpieť všetky tie testy – výhody sú výhody.
.
Už to neplatilo – práve naopak! Dozvedel som sa, že tento postup je protizákonný a už nikdy nik nesmie ľudí nútiť k takýmto úkonom, ani ak im dá skutočne veľa výhod. To je nacizmus. Spolu s fašizmom neľudská vojnová genocídna ideológia.
.
Dnes je už reálne, že výmenou za medicínske odbery, očkovania a strpenie rôznych dobrovoľných zdravotníckych postupov nám budú dané osobné výhody a dostaneme preukaz Árijca, pardon bude sa to volať očkovací preukaz/pas.
.
Len mne to pripomína, túto nacionálno-socialistickú dobu, alebo v čom sa mýlim?
.
Neveril som, že sa dožijem doby, keď sa niekto bude vážne zaoberať zavedením Árijského preukazu! Už len čakám kedy sa upraví matematika pre naše malé deti a žiaci budú rátať podobné príklady ako v nacistickom Nemecku. Príklad by znel asi takto:
.
Miško je zodpovedný a nosí respirátor. Ferko je ale chorý a nenosí ani rúško. Ferko preto nakazil svoju mamičku a tá bola mesiac na PN. Štát jej zaplatil xy,-€ nemocenskej. Zamestnávateľ nezarobil xy,-€ výnosu. Štát nedostal na fondoch a daniach xy,-€ mesačne. Zisti plat svojho Otca a vypočítaj:
1/ Ako dlho (počet pracovných dní) bude musieť tvoj ocko tvrdo pracovať, aby zarobil na náklady za chorobu Ferkovej mamičky len preto, že Ferko pre svoju chorobu nenosil rúško?
2/ Navrhni lepšie riešenie tejto situácie!
3/ Máš v svojej triede podobných Ferkov? Ak áno – oznámil si ich mená svojej triednej učiteľke?
.
Ak si niekto myslí, že si robím srandu, tak nie. Takého príklady z matematiky skutočne boli v nacistických učebniciach skoro 10 rokov. Zopakujeme si to? Spomeňte si na to, keď budete za výhody stáť v rade na odbernom mieste zdravotníckeho testovania.