Dala sa predpokladať korelácia medzi testovaním a nakazenými?

5.11.2020 som napísal text ktorý vyzýval na rozmýšľanie všetkých. Škoda, že o tom nerozmýšľali hlavne pracovníci Úradu verejného zdravotníctva SR. Ak by rozmýšľali, tak by sme mali určite menej trvalo poškodených a mŕtvych Slovákov.
.
*** 5.11.2020 ***
– Nad jednou vecou rozmýšľam, ak sa pri víkendovom testovaní stretol s nakazenou osobou predseda vlády aj minister vojny (a to, že ich ochranka naozaj prísne strážila, aby sa stretávali len s osobami ktoré majú negatívny test) a obaja sú v 10 dňovej karanténe, aká je pravdepodobnosť, že ste sa s nakazeným stretli v rade ak ste bežný občan bez ochranky? Uvidíme aké budú čísla pozitívnych ďalej.
👉Včera to bolo 3216 človiečikov, 24% z testovaných. Dnes 1962 človiečikov, 15% z testovaných.👈 Tak veľa sme ešte nemali.
.
*** Záver ***
To je samozrejme aj moja odpoveď pre každého kto tvrdí, že sa nedá dokázať matematická korelácia (Vzťah medzi dvomi veličinami. Korelačný koeficient je číslo, ktoré vyjadruje silu tohto vzťahu.) medzi spôsobom testovania a počtom nakazení. Samozrejme, že sa dá a vždy sa dal vypočítať korelačný koeficient. Úrad verejného zdravotníctva to určite aj robil, ale nikdy ním vypočítané výsledky nepoužil na záchranu života Slovákov. Prečo? Verím, že dostaneme odpoveď aj na túto otázku.

Tento obsah bol zaradený v SARS-CoV-2. Zálohujte si trvalý odkaz.