Ako politikov odťahujú od riešenia problémov?

Včera som napísal článok o tom ako rozpoznám skutočného politika. Ste dobre vzdelaný človek a chcete byť pre svoju rodinu, komunitu a štát užitočný. Stanete sa poslancom mesta možno aj VUC a máte plnú kontrolu riadenia nad svojou prácou.  Ale ako to zvyčajne pokračuje? Čítaj viac -> .

Publikované v Teória riadenia | Komentáre vypnuté na Ako politikov odťahujú od riešenia problémov?

Ako rozpoznať herca v politike od skutočného politika.

Mnohí ľudia po tom čo si zvolia to najlepšie čo vedia bývajú sklamaní. Za svoj život som počul veľa krát, keby som to tak vedel, volil by som iného. Tento je herec bez vlastného názoru prípadne psychopat, sociopat a mnoho iných prívlastkov. Otázka je teda zásadná? Dá sa rozpoznať politik od herca v politike? Čítaj viac -> .

Publikované v Teória riadenia | Komentáre vypnuté na Ako rozpoznať herca v politike od skutočného politika.

Teória hier, načo nám to dnes môže byť dobré?

Niekoľko priateľov ma poprosilo, aby som napísal zrozumiteľný blog o teórii hier. Publikácii aj videí je mnoho, ale zaujímal ich môj pohľad na uplatnenie teórie hier v politike. Dnes mám čas, vonku sa pripravuje na dážď, tak som sa do toho pustil.  Čítaj viac -> .

Publikované v Práca | Komentáre vypnuté na Teória hier, načo nám to dnes môže byť dobré?

Môj komentár napísaný na FB 26.02.2021

Už dávnejšie som videl besedu a dokument, kde sa účastníci besedy udivovali nad tým, prečo sa občania Nemecka na začiatku 20-teho storočia nechali celkom dobrovoľne merať, testovať, nechali si odoberať krv na výskumČítaj viac -> .
Publikované v SARS-CoV-2 | Komentáre vypnuté na Môj komentár napísaný na FB 26.02.2021

Môj komentár napísaný na FB 23.10.2020

Dnes budem trošku dlhší. Mnoho priateľov sa ma pýta, aký je môj osobný názor na otázku testovania na Covid19. Rád ho napíšem. V prvom rade celý život pracujem ako človek ktorý zbiera, ukladá a vyhodnocuje informácie a potom na základe týchto vyhodnotení prijíma konkrétne kroky a pripraví plán na zmenu, ktorú potom aj realizuje. Čítaj viac -> .
Publikované v SARS-CoV-2 | Komentáre vypnuté na Môj komentár napísaný na FB 23.10.2020

Prečo som začal študovať na The Open University.

Podnikanie sa nám krásne rozvíjalo a zrazu sme si uvedomili, že nedokážeme už všetko zvládnuť sami. Potrebovali sme spolupracovníkov. Ako sa hovorilo v socializme, potrebovali sme spolupracovníkov ktorých by sme mohli vydierať a brať si peňažnú nadhodnotu z ich práce. Ale ono to tak nefungovalo. Čítaj viac -> .

Publikované v Podnikanie | Komentáre vypnuté na Prečo som začal študovať na The Open University.

Radosti podnikania v rokoch deväťdesiatych.

Našu prvú spoločnosť Sro sme založili v 01/1995 po tom, čo sme niekoľko rokov podnikali aj s Evou Husovskou ako živnostníci. Pamätám si, že založenie spoločnosti Sro bola celkom pekná sranda, nakoľko bolo potrebných veľa „papierov“ a tie bolo potrebné zaniesť (notársky overené aj neoverené) aj s kolkom na podateľňu Krajského súdu v Košiciach. Čítaj viac -> .

Publikované v Podnikanie | Komentáre vypnuté na Radosti podnikania v rokoch deväťdesiatych.

Aké som mal nápady a fičurky v SkladePro.

Tí ktorí ste prečítali môj predchádzajúci blog sme ma poprosili aby som popísal aké som mal nápady a fičurky v svojom SkladePro. Prečo môj program fungoval a iné mali problém minimálne s rýchlosťou výpočtu na sieti. Rád to popíšem. Čítaj viac -> .

Publikované v Podnikanie | Komentáre vypnuté na Aké som mal nápady a fičurky v SkladePro.

Ako som predal svoju prvú inštaláciu SkladuPro.

Ako som už niekde písal, tak som ešte ako zamestnanec (programátor analytik) začal analyzovať procesy veľkoobchodného predaja. Nakoľko naše procesy boli veľmi neštandardné, tak bolo potrebné vymyslieť nové (vhodnejšie do kapitalizmu) kde je tovaru dostatok a bojuje sa o odberateľa. Čítaj viac -> .

Publikované v Podnikanie | Komentáre vypnuté na Ako som predal svoju prvú inštaláciu SkladuPro.

Ako sme pripravili Kmart na predaj Tescu.

Keď sme v OD Prešov zaviedli informačný systém, tak sa jeho prvými používateľmi stali naše účtovnícky. Postupne už naša práca v Prešove nebola len o tom, že prenesieme doklady do Košíc a tam sa spracujú. Čítaj viac -> .

Publikované v Podnikanie, Práca | Komentáre vypnuté na Ako sme pripravili Kmart na predaj Tescu.